Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Zpravodaj venkova

Datum konání: 8. 1. 2014

Zpravodaj venkova otevřít zdePředvánoční hodování ve Velkém Újezdě

Datum konání: 14. 12. 2013

Předvánoční hodování ve Velkém Újezdě - viz příloha.

Předvánoční hodování ve Velkém ÚjezděNávrh rozpočtu MP na rok 2014

Datum konání: 20. 11. 2013

Návrh rozpočtu MP na rok 2014 - viz příloha.

Návrh rozpočtu MP na rok 2014Pozvánka na výstavu a koncert do Grymova

Datum konání: 9. 11. 2013

Pozvánka na výstavu a koncert do Grymova - viz příloha.

Pozvánka na výstavu a koncert do GrymovaPŘEDVÁNOČNÍ ADVENTNÍ DÍLNIČKY

Datum konání: 30. 11. 2013

TJ Sokol a obec Sušice pořádá PŘEDVÁNOČNÍ ADVENTNÍ DÍLNIČKY. Pozvánka v příloze.

PŘEDVÁNOČNÍ ADVENTNÍ DÍLNIČKYVánoční jarmark a výstava v Lazníkách

Datum konání: 13. 12. 2013 - 14. 12. 2013

Plakát v příloze.

Vánoční jarmark a výstava v LazníkáchVýběrové řízení na post manažera MAS Moravská brána

Datum konání: 29. 10. 2013

MAS Moravská brána, o.s. vyhlašuje dnem 29. 10. 2013 výběrové řízení na pozici projektového manažera pro opatření Programu rozvoje venkova LEADER IV.1.1. - Místní akční skupina (tzv. manažer Strategického plánu LEADER). Náplní práce je administrace projektů z PRV LEADER IV.1.2. - Realizace místní rozvojové strategie, tj. vyhlášení a realizace výzvy na základě pravidel PRV, příjem projektů a jejich administrace s žadateli a platební agenturou, kontrola zadání a vyhodnocení výběrových řízení pro žadatele, kontrola realizace a monitoring projektů, zpracování žádostí o proplacení apod. Dále zajištění služeb kanceláře MAS pro veřejnost v pracovní dny, příprava projektů spolupráce PRV IV.2.1., propagace činnosti MAS a jejich partnerů.

VR-MASKOMPOSTÉRY PRO OBCE MIKROREGIONU POBEČVÍ

Datum konání: 24. 10. 2013

V těchto dnech si občané většiny obcí Mikroregionu Pobečví odvážejí do svých domovů dotované kompostéry. Bližší informace v příloze.

Kompostery 2013Cyklovýlet s Mikroregionem Pobečví.

Datum konání: 5. 10. 2013

V sobotu 5.10.2013 se podzimní slunce usmálo na účastníky tradičního výletu Tučnáků, tentokrát spojený s poznávaním několika obcí Mikroregionu Pobečví.
Cyklisté z obou částí – před řekou Bečvou i za řekou Bečvou – se spojili na mostě v Grymově, cyklostezkou se pohodlně pokračovalo až do Předmostí, od mamuta na kopci v Čekyni přes les a v Sobíškách na obecním úřadě mile překvapilo účastníky přivítání a úžasný domácí moučník paní starostky a místostarostky. Protivítr nás zastavil už na krásném lesním hřišti v Buku, zastávka byla spojena s klobáskou a posezením na sluníčku. Další obcí v pořadí, které účastníci cyklovýletu poznali, byly Radvanice, které nám skutečně měly co ukázat. Všichni jsme obdivovali nově dokončený multifunkční kulturní dům se zázemím pro administrativu obce a zvláště povedenou knihovnu. Exkurzi zakončila návštěva místní kaple, po které nás provedli pan starosta s paní místostarostkou. I když jsem tomu nevěřila, pro část účastníků našeho cyklovýletu byla návštěva některých obcí Mikroregionu Pobečví návštěvou úplně první. Přes Jadran a Lipník nad Bečvou jsme pokračovali do Týna se zastávkou na pití a poté přes Nové dvory a Sušice zpět do Radslavic. Při rozloučení jsme se domluvili, že příští rok projedeme ostatní obce Mikroregionu Pobečví. Stává se, že sice známe mnohé regiony v Evropě i na celém světě, ale v místech vzdálených jen pár kilometrů jsme nikdy nebyli.
Poděkování patří starostovi obce Tučín za přípravu celé akce a vedení ostatních obcí za mílé přivítání. A také všem, kteří nelitovali času a jeli s námi! Na příští ročník cykloputování vás všechny srdečně zvu.
Dagmar Kubzová – předsedkyně DSO Mikroregion Pobečví

Cyklovýlet Mikroregionu Pobečví 2013
Cyklovýlet Mikroregionu Pobečví 2013-01Tučénské vinobraní

Datum konání: 19. 10. 2013

Tučénské vinobraní 2013
pobecvi_footer[1].png